Zaproszenie na spływ kajakowy Pilicą i Wdą

W imieniu swoim własnym i członków Stowarzyszenia Kolbudy24 zapraszam Państwa na spływ kajakowy rzeką Pilicą i Wdą. Obie rzeki są przepiękne i warto je poznać.

Spływ ten odbędzie się w dniu 18.08.2018 roku (najbliższa sobota). Miejsce startu spływu: Lipusz, ul. Lipowa 12 (wypożyczalnia kajaków Pani Lucyny Domaszk – czyli tutaj gdzie startował poprzedni spływ).

Miejsce zbiórki: wypożyczalnia kajaków w Lipuszu ul. Lipowa 12, godz. 10.20. Jeśli ktoś ma obawy czy trafi do tej wypożyczalnie możemy pojechać razem swoimi samochodami. Będę czekał na zainteresowanych do godz. 9.20 na parkingu przy Urzędzie Gminy w Kolbudach.

Start spływu: godz. 10.30. Liczba miejsc: 20 (10 kajaków). Trasa spływu: Korne – Czarlino. Długość trasy: około 21 km. Czas trwania spływu: około 6 godzin. Koszt uczestnictwa wynosi 35 zł od osoby.

Na terenie wypożyczalni jest bezpłatny, niestrzeżony parking. Można tam będzie zostawić swój samochód czy też motocykl.

Trasa spływu została sprawdzona, obejmuje dwie rzeki i jest przepiękna. Trasa jest łatwa i nie będzie sprawiała problemu także dla osób, które chcą popłynąć pierwszy raz w życiu. Myślę, że po tym spływie takie osoby nabiorą chęci do takiej formy spędzania wolnego czasu.

Ze względu na ograniczoną ilość kajaków jaką mamy do dyspozycji obowiązuje rezerwacja miejsc i kolejność zgłoszeń. Miejsca można rezerwować do dnia 16.08.2018 czyli najbliższego czwartku włącznie. Rezerwacja – imię i nazwisko, ilość miejsc, nr tel. komórkowego – należy wysłać emailem na adres: krzysztof.suchocki@wp.pl lub sms’em na nr tel. kom. 505 094 699. Potwierdzenie rezerwacji zostanie przesłane zwrotnie w ten sam sposób.

Każdy chętny we własnym zakresie dojeżdża do miejsca startu spływu i sam płaci za wynajęcie kajaka.

W przypadku pytań czy wątpliwości proszę o kontakt: Krzysztof Suchocki, tel. kom. 505 094 699.

Uczestnicy rajdu powinni pamiętać o kremie z filtrem, nakryciu głowy, kanapkach i wodzie do picia.

 

Jak dojechać do miejsca startu spływu: należy jechać drogą wojewódzką nr 221 do Kościerzyny, następnie wjechać na jej obwodnicę i drogą nr 20 jechać w kierunku Bytowa. Następnie w Nowej Karczmie należy skręcić w lewo i jechać prosto aż do stacji benzynowej Orlenu w Lipuszu. Za stacją należy skręcić w pierwszą drogę w prawo. Wypożyczalnia jest przy drodze po prawej stronie w odległości 200 m od tego skrętu.

Trasę tego spływu możecie Państwo obejrzeć na tym filmie.

Miejsce zbiórki i startu spływu pokazany jest na zamieszczonej poniższych mapkach.

 

Link do pokazanej poniżej mapki: https://goo.gl/maps/ix3uzXCjSFx

 

Trasa spływu pokazana jest na poniższym zdjęciu.

 

Okolice wypożyczalni kajaków w Lipuszu przy ul. Lipowej 12 pokazane są na poniższych zdjęciach.

Krzysztof Suchocki
Krzysztof Suchocki
Mieszkaniec Gminy Kolbudy tel.: 505 094 699, e-mail: krzysztof.suchocki@wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *