Wybryki informatyki w Urzędzie Gminy Kolbudy

W dniu 16 kwietnia odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Kolbudy. Sesja ta odbywała się w czasie, kiedy mamy do czynienia ze strajkiem nauczycieli w naszych szkołach. Stąd też z dużym prawdopodobieństwem należało przypuszczać, że podczas sesji zostanie przedstawiona sytuacja związana ze strajkiem nauczycieli oraz stanowisko władz gminy w tej sprawie. Wydaje się że władze Gminy Kolbudy powinny być zainteresowane rozwojem sytuacji w tej materii tym bardziej, że powstaje kwestia zapłaty wynagrodzenia za okres strajku kadrze nauczycielskiej naszych szkół. W obliczu napiętej sytuacji budżetowej będzie to nie lada problem, z którym zapewne przyjdzie się zmierzyć naszym włodarzom.

W programie sesji takich punktów obrad nie przewidziano, jednakże w tej tak ważnej sprawie można było wprowadzić ten niezwykle istotny temat pod obrady sesji.

Nie wszyscy mogą śledzić czy uczestniczyć w sesjach Rady Gminy, stąd też liczyłem że można chociażby sięgnąć do archiwalnego nagrania z tejże sesji.

Niestety na portalu www.crv.pl można sobie klikać w odpowiedni link do nagrania i tu mamy zonk.

W wyniku korespondowania z administratorem serwisu Actronix okazało się, że administrator strony Urzędu Gminy nie potrafił czy też nie chciał opublikować tego nagrania w sieci. Może po odejściu poprzedniego informatyka aktualny nie zdążył jeszcze się zapoznać z zawiłościami IT gminy ?

Stąd też nie możemy się odnieść do wydarzeń, które miały miejsce podczas obrad  tejże sesji. W jednym z poprzednich artykułów dotyczącym jawności i transparentności działań gminy zwracaliśmy uwagę, że w tej polityce od czasów poprzedniego wójta nic się nie zmieniło. Znalezienie odpowiednich informacji w BIP jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Publikowane są uchwały, ale często brakuje tam istotnych do nich załączników. Ponadto uchwały są publikowane już po ich przegłosowaniu, a nie publikuje się projektów uchwał przed posiedzeniem sesji.

Jeszcze jedna refleksja natury ogólnej. Jeśli Państwo przesłuchali przebieg sesji które miały miejsce to zwraca uwagę absolutny brak dyskusji poza może peanami na cześć władz wygłaszanych przez radnych którzy poza tym niewiele maja do powiedzenia. Dyskusje zostały przeniesione na posiedzenia Komisji Rady Gminy Kolbudy – których przebiegu już się nie ujawnia. I tak jest realizowany postulat jawności w Gminie Kolbudy przez „byłych opozycyjnych radnych – Klubu Radnych dla Gminy Kolbudy” a obecnie władających gminą.

Jeśli nam się uda dotrzeć do materiału z obrad tej sesji przedstawimy Państwu istotne z naszego i publicznego punktu widzenia jej elementy. Mamy nadzieję że nagrania z przebiegu tej sesji nie zniknęły lub się nie skasowały.

Autor: Bogdan Dittmer, Otomin.

 

Krzysztof Suchocki
Krzysztof Suchocki
Mieszkaniec Gminy Kolbudy tel.: 505 094 699, e-mail: krzysztof.suchocki@wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *