Wybory do Parlamentu Europejskiego – 26 maja 2019 r.

Wybory do Parlamentu Europejskiego nie wzbudzają już takich emocji jak ostatnie wybory samorządowe. Do pracy w komisjach wyborczych jak zwykle brakowało kandydatów. Jedynie Koalicja Europejska i PIS zgłosiły swoich kandydatów, a pozostałych członków dokooptowano spośród urzędników samorządowych. Poniżej znajdziecie Państwo swoje obwody głosowania w naszej gminie. Jednocześnie informujemy, że w dniu wyborów Urząd Gminy w Kolbudach zapewnia dowóz osób niepełnosprawnych do lokali wyborczych w godzinach głosowania.

Zgłoszenia przyjmowane będą w niedzielę 26 maja br. w godzinach od 7.00 do 20.00 pod numerem telefonu (58) 691 05 48.

http://ugkolbudy.bip.org.pl/pliki/ugkolbudy/stale_obwody_glosowania.pdf

W naszym okręgu wyborczym Nr 1 startuje 70 kandydatów z siedmiu komitetów wyborczych. Z naszej gminy niestety nie mamy żadnego kandydata. Chcąc sprawdzić listy kandydatów w naszym okręgu na stronach Państwowej Komisji Wyborczej okazało się, że jest z tym pewien kłopot.

Nie wiem jak Państwo, ale miałem problem, żeby ich tam odnaleźć. Klikając w poniższy link znajdziecie ich w obwieszczeniu Komisarza Wyborczego zmieszczonym na stronie naszej Gminy

http://ugkolbudy.bip.org.pl/pliki/ugkolbudy/1557497264_page-1.pdf

Z naszej strony nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić wszystkich nie przekonanych, żeby zechcieli jednak dokonać aktu wyborczego i odwiedzić swoją komisję wyborczą oraz oddać głos na kandydata zdecydowanie proeuropejskiego. Myślę, że każdy z wyborców znajdzie wśród nich osobę, dla której mandat europarlamentarzysty nie będzie zwykłą synekurą lub przyczółkiem do rozmontowania z trudem zjednoczonej Europy.

Każdy głos jest naprawdę ważny. Szkoda, że u nas nie jest tak, jak w o wiele mniejszej od nas Belgii, gdzie głosowanie jest obowiązkowe, a frekwencja wynosi ok 85 %. Jeżeli komuś kojarzy się to z komuną, to raczej jest w błędzie. Tych którzy ją jeszcze naprawdę pamiętają jest coraz mniej i nie sądzę, aby do niej tęsknili. Niemniej – nie da się nie zauważyć, że powrót do tej opcji wcale nie jest taki iluzoryczny, a i Putin by się ucieszył.

Życzymy Państwu dobrych i roztropnych wyborów dla dobra Polski i Europy, a przede wszystkim dla naszych przyszłych pokoleń.

Spotkajmy się przy urnach w najbliższą niedzielę 26 maja 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *