Warto pomagać innym – komputery dla Domu dla dzieci w Bielkówku

Moja znajomość z Domem dla dzieci w Bielkówku trwa już parę lat. Wszystko zaczęło się od prośby jednej z Pań Koordynator o wsparcie. Sprawa była piląca, nagła, było mało czasu ale udało mi się wówczas pomóc. Od tego czasu wspólnie z Państwem zorganizowaliśmy parę akcji, w ramach których wspólnie doposażyliśmy te dzieci m.in. w przybory potrzebne do szkoły. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Państwo, mieszkańcy Gminy Kolbudy.

O tym, że chcecie Państwo pomagać świadczy choćby wynik zbiórki w ramach „Listu do Świętego Mikołaja” jaką zorganizował Kacper, najstarszy podopieczny domu. Bardzo szybko wsparliście Państwo jego akcję sumą przekraczającą pierwotnie zadeklarowaną kwotę. No i jak tu Państwu znowu nie podziękować za Wasze wsparcie. Dziękuję.

Od pewnego czasu chodziła mi po głowie myśl, by doposażyć ten dom w sprzęt komputerowy. W domu tym aktualnie przebywa kilkunastu podopiecznych w wieku od 14 do 19 lat. Dla nich komputer to rzecz niezbędna do życia jak tlen. Po to, by przygotować się do zajęć szkolnych ale także, by obejrzeć film czy też pouczyć się np. słówek z angielskiego czy niemieckiego .

Podobno chcieć to móc. Tak było u mnie i w tym przypadku. Dzięki przychylności jednej z trójmiejskich firm z branży automotiv udało mi się pozyskać 15 komputerów DELL, 6 monitorów w tym 17” i 19”, a także klawiatury, myszki i komplety kabli podłączeniowych. Z własnych środków dokupiłem dwa monitory 19” i jeden 21”. Wygląda to naprawdę imponująco. Komputery DELL, z pamięcią RAM o objętości od 4 GB do 16 GB i licencjonowanym systemem Windows 10 Pro, duże monitory. Tylko włączać i pracować.

Sprzęt ten przekazałem już ponad trzy tygodnie temu. Nie było by to możliwe, gdyby nie Pan Rafał, Dagmara, Krzysztof, Mariola, Paweł. Bardzo Wam dziękuję.

Ale to nie jest moje ostatnie słowo. Boże Narodzenie coraz bliżej. Mikołaj pamięta o Domu dla dzieci w Bielkówku. I mam jakąś taką wewnętrzną pewność, że już niedługo zajrzy do niego ponownie .

 

 

 

Krzysztof Suchocki
Krzysztof Suchocki
Mieszkaniec Gminy Kolbudy tel.: 505 094 699, e-mail: krzysztof.suchocki@wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *