DSC_1337

Stowarzyszenie Kolbudy 24 to materializacja inicjatywy społecznej która tworzyła się już od dawna. Zanim doszło do jego założenia, musieliśmy przebyć długą drogę.  Wszystko zaczęło się w dniu 16 listopada 2014 roku w trakcie ostatnich wyborów samorządowych. Jednym z kandydatów na radnego z ramienia KWW Jarosława Wittstocka był Krzysztof Suchocki, mieszkaniec Bielkówka. Człowiek, który już wcześniej dał się poznać jako społecznik działający na rzecz mieszkańców swojego sołectwa. Krzysztof Suchocki po objęciu funkcji radnego szybko dał się poznać jako osoba pełna energii, pomysłów i empatii. Reagował na kierowane do niego prośby o interwencję i pomoc. Pisał pisma, dzwonił, spotykał się, rozmawiał. Coraz więcej osób w naszej gminie zaczęło obserwować jego działania. Było to tym łatwiejsze, że o wszystkim informował na swoim profilu na Facebook’u. Wokół jego działań pojawiły się osoby, które go wspierały w działaniach i tak zawiązała się Nieformalna Grupa Działania na Rzecz Gminy Kolbudy. Zorganizowaliśmy m.in. warsztaty kosmetyczne dla mieszkanek gminy, występ teatrzyku dla dzieci, rajdy rowerowe, spływy kajakowe, rozgrywki piłkarskie – w ramach działań integrujących lokalną społeczność. Podjęliśmy wiele inicjatyw ważnych dla naszej gminnej społeczności, których celem było m.in. zorganizowanie linii autobusowej, zmiany organizacji ruchu drogowego, naprawy nawierzchni dróg jak i boisk piłkarskich, a także likwidacji nielegalnych wysypisk śmieci.

Działanie w tej nieformalnej grupie było interesującym doświadczeniem, ale naszym zdaniem formuła ta się wyczerpała. Chcemy działać dalej na większą skalę niż do tej pory. Postanowiliśmy założyć stowarzyszenie o nazwie Kolbudy 24. Taka forma organizacji umożliwi nam rozszerzenie  działalności, pozwoli na ubieganie się o dofinansowanie naszych inicjatyw i działań ze środków zewnętrznych. Będziemy mogli również składać projekty na pozyskanie środków finansowych na działania, które są ważne z punktu widzenia naszej gminnej społeczności.

Jednocześnie nic się nie zmieni w naszych relacjach z radnym Krzysztofem Suchockim. Nadal będziemy go wspierać w jego działaniach. Popieramy jego starania o jawność i przejrzystość pracy radnych i Rady Gminy Kolbudy. Popieramy jego dążenia do jawności pracy Urzędu Gminy bo podobnie jak jemu, zależy nam na budowie społeczeństwa obywatelskiego.

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszego portalu internetowego www.Kolbudy24.pl . Deklarujemy chęć współpracy z każdym, komu zależy na dobru mieszkańców Gminy Kolbudy. Nie pytamy o przynależność partyjną, światopogląd, status materialny. Dla nas każdy Państwa głos jest ważny i tak samo istotny. Chcemy by Gmina Kolbudy była domem dla nas wszystkich i żebyśmy mogli traktować ją jak swoją „małą ojczyznę” aby nikt nie blokował inicjatyw społecznych, a je wspierał. Tak rozumiemy budowę społeczeństwa obywatelskiego. To główna idea która przyświeca naszej inicjatywie.

Nasz zespół

DSC_1399

Krzysztof Suchocki
Bielkówko

Dr inż., nauczyciel akademicki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Autor trzech monografii, kilkudziesięciu artykułów naukowych, 12 patentów oraz trzech nagród Rektora Politechniki Gdańskiej za pracę dydaktyczną. Wyróżniony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Od 2014 – niezależny radny gminy Kolbudy.
Od 22 lat jest mieszkańcem Bielkówka. Miłośnik zwierząt. Szczególnym uczuciem darzy czarne koty. Czynnie uprawia sport – biega, pływa i jeździ na rowerze. Jak tylko może zaraża tym współmieszkańców naszej gminy. Poza elektroniką i elektrotechniką pasjonuje się historią, literaturą, filmem i teatrem.

DSC_1297

Lidia Łożyńska
Jankowo Gdańskie

Mieszkanka Jankowa Gdańskiego. Przyjaciele określają ją mianem „kobiety harpagan”. Nie potrafi usiedzieć bezczynnie w miejscu. Jest stworzona do działania, uwielbia kontakt i pracę z ludźmi. Chętnie włącza się oraz inicjuje akcje na rzecz społeczności lokalnej, ponieważ wierzy, że jako sąsiedzi, znajomi i mieszkańcy jednej Gminy powinniśmy mieć realny wpływ na to co dzieje się w naszym otoczeniu. Jest mamą trójki przeuroczych urwisów, które wypełniają jej życiową przestrzeń. Pracuje, studiuje, prowadzi dom i działa społecznie. Każdą wolną chwilę przeznacza na czytanie książek i gotowanie.

DSC_1317

Jerzy Stachurski
Kolbudy

Lat 53, zawodowy strażak. Żonaty od 24 lat, czego owocem są – córka i dwóch synów oraz wnuczka.
Interesuje się historią techniki – głównie tej militarnej. Uwielbia podróżować po Polsce oraz chodzić po górach. Wolny czas poświęca na zagospodarowanie działki wokół nowo wybudowanego domu w Buszkowie. Działa w Stowarzyszeniu „Kolbudy 24” bo lubi pomagać i mieć wpływ na zachodzące zmiany w otoczeniu. Poza tym jest aktywnym krwiodawcą.

Dittmer

Bogdan Dittmer
Otomin

od 16 lat mieszkaniec Otomina; z wykształcenia fizyk. Od ponad 20 lat w menedżer w bankach, krajowych i zagranicznych firmach branży consumer finance. W 4 kadencji Sejmu reprezentując Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych był członkiem komisji sejmowych zajmujących się implementacją dyrektyw UE w krajowych regulacjach prawnych dot. rynku finansowego oraz bankowego. Prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa biznesowego.
Korzystając z walorów przyrodniczych okolic Otomina uprawia nordic walking, jeździ na rowerze i od czasu do czasu żegluje. Interesuje się historią II Wojny Światowej na Pomorzu oraz literaturą biograficzną i sztuką. Uczulony na degradację naszego naturalnego środowiska. Miłośnik zwierząt w tym hodowca jednego dachowca oraz gończego Hamiltona.

DSC_1322

Grażyna Ziemiańska
Gdańsk

Urodziła się w Gdańsku i tam spędziła dzieciństwo oraz okres nauki szkolnej. W roku 1995 wraz z mężem wybrali pięknie położone pod lasem osiedle na Skarpie w Kolbudach jako miejsce swojego rodzinnego gniazdka.
Od przeszło 20 lat pracownik samorządowy w jednostce budżetowej, gdzie wykorzystuje zdobyte doświadczenie w zakresie realizacji inwestycji oraz utrzymania terenów zieleni.
Miłośniczka przyrody i spokoju, pasjonatka ogrodu i prac polowych. Niepoprawna optymistka z dystansem do siebie i otaczającego świata.

Daria Łytka

Daria Łytka
Kowale

Lat 38; mgr turystyki i rekreacji. Od ponad 10 lat mężatka; córka lat 7. Od ponad 3 lat mieszkanka Kowal.
Od lat związana z branżą hotelarsko-gastronomiczną. Obecnie recepcjonistka i koordynator służb pięter w hotelu. Bywa złośnicą, ale tak naprawdę jest empatyczna i wrażliwa na krzywdę innych. Chętnie i często pomaga bezinteresownie każdemu, kto potrzebuje wsparcia. Dużo podróżuje wraz z rodziną, czasami sama. Jej pasją są książki – biografie, kryminały i historie oparte na faktach. Jeśli tylko ma możliwość – uczestniczy w spotkaniach autorskich oraz w targach książki organizowanych w Polsce.
Jej marzeniem jest wydanie własnego kryminału lub thrillera, który stałby się bestsellerem :). Póki co, pisze „do szuflady” z nadzieją na publikację.
Lubi wypoczynek w dobrym SPA, ale muzea, teatry, wystawy, kabarety czy inne wydarzenia kulturalne traktuje jako clou każdego wyjazdu. Pracoholiczka; uwielbia, to co robi i dzięki temu czuje się szczęśliwa. Bezpartyjna, bezwyznaniowa.

daria

Anna Lac
Kowale

Od 10 lat mieszka w Kowalach. Związana z branżą turystyczną od ponad 30 lat. Aktualnie właścicielka w biura podróży AL-TRAVEL. Bakcyla do wyjazdów złapała podczas szkolnej wycieczki do Pragi. Choć zaczęło się niewinnie, to później podróże zdominowały jej życie. Mimo, że sporo już widziała, to ciągle uważa, że jeszcze za mało… Uwielbia wodę i długie piaszczyste plaże. Najlepiej czuje się nad wzburzonym oceanem. Ponadto kocha fotografować, zwłaszcza ludzi w ich codziennym życiu. Poza tymi pasjami lubi tańczyć oraz ceni sobie zdrowy i aktywny tryb życia. W podróży najważniejsze są dla niej bezpieczeństwo oraz warunki sanitarne. Jest dobrze zorganizowana i pamięta o wszystkim, dzięki czemu w plecaku zawsze ma ze sobą całą aptekę;) Jej marzeniem jest Rejs dookoła świata.
Jest Animatorem Społecznym i pragnie zintegrować na tyle społeczeństwo naszej Gminy aby w przyszłości można było mówić – Wielka, sąsiedzka rodzina

DSC_1310

Zbigniew Popieniuk
Kolbudy

Od 1983 r. mieszkaniec Kolbud; lat 65. Od 1983 roku pracuje zawodowo na terenie Gminy Kolbudy jako nauczyciel WF, trener żeglarstwa, piłki nożnej oraz instruktor kilku innych dyscyplin sportowych. Przez 7 lat był dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Wychowania Morskiego w Kolbudach. Od 1976 r. działacz WOPR, instruktor ratownictwa wodnego. Tak się złożyło, że swoje pasje udało mu się połączyć z praca zawodową. W Stowarzyszeniu zajmuje się popularyzacją sportów wodnych.

Statut