Nielegalna utylizacja śmieci w Bielkówku

Na początku września dostałem informację o próbie nielegalnej utylizacji śmieci budowlanych w Bielkówku. Na pole w pobliżu ulicy Wyżynnej wywożono ciężarówkami m.in. gruz, styropian, folie, worki z nieznaną zawartością i wrzucano do zarośniętego oczka wodnego. Następnie bardzo szybko śmieci te były zawalane ziemią, która był rozsuwana po całym tym terenie. W ten sposób zniszczono jedyne miejsce w okolicy, gdzie dzikie zwierzęta piły wodę. Po otrzymaniu tego sygnału natychmiast skontaktowałem się z Policją i naszą Strażą Gminną. Pracownicy Straży Gminnej szybko pojawili się na miejscu zdarzenia i podjęli tzw. czynności. Po paru dniach zadzwoniłem do Straży Gminnej z pytaniem co udało im się ustalić. W odpowiedzi usłyszałem, że „czynności nadal trwają i, że trzeba będzie pewnie zrobić odwierty, by ustalić co to było”.

Po trzech tygodniach od tego zdarzenia złożyłem pisemną prośbę o udzielenie informacji na temat prowadzonego postępowania. Chciałem się dowiedzieć czy ustalono sprawców i czy nakazano już im uprzątnięcie tego terenu. Na razie odpowiedzi na tak postawione pytania brak. W sumie to mnie nie dziwi. To tylko dwa tygodnie od złożenia pisma. Problem jest złożony, bo śmieci dużo to i odpowiedź musi być długa. A może też i za bardzo nie ma nikt czasu i głowy, by się nad nią pochylić. Bo przecież są teraz ważniejsze rzeczy na głowie. Niewątpliwie należy do nich sprawdzenie miejsc, gdzie wiszą moje banery i plakaty. To w sumie nawet jest bardzo ciekawe zajęcie. Moje banery i plakaty wiszą w różnych miejscach zgodnie z otrzymanymi pozwoleniami. Ale to nadal jest dobra okazja, by pojeździć i posprawdzać. Jak małe dzieci. Naprawdę.

Czy to się kiedyś zmieni ? Tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak. To jednak zależy tylko i wyłącznie od Państwa. Od tego na kogo będziecie głosować w niedzielnych wyborach samorządowych.

Krzysztof Suchocki
Krzysztof Suchocki
Mieszkaniec Gminy Kolbudy tel.: 505 094 699, e-mail: krzysztof.suchocki@wp.pl

1 Komentarz

  1. M. pisze:

    Nikt sie nie zajmuje paleniem smieci przy hotelu Venus na dodatek w lesie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *