Konkurs „Pamiętajcie o ogrodach”

Tradycyjne ogródki są ostoją bioróżnorodności, wpisują się w dziedzictwo kulturowe polskiej wsi. Są często prawdziwą skarbnicą dawnych odmian roślin ozdobnych, które są znakomicie przystosowane do lokalnych warunków. Są one bardzo często już także niedostępne w sklepach ogrodniczych. Chcemy zachęcać mieszkańców Gminy Kolbudy do odtwarzania tradycyjnych ogródków oraz przywrócić tradycję wymiany nasion i sadzonek.

W imieniu członków Stowarzyszenia Kolbudy24 i swoim własnym własnych zapraszam Państwa do uczestnictwa w konkursie „Pamiętajcie o ogrodach”. Celem tego konkursu jest m.in. promocja dziedzictwa kulturowego na terenie naszej gminy, promocja tradycyjnych ogródków wiejskich. W konkursie tym mogą brać udział osoby fizyczne – właściciele ogrodów położonych w granicach gminy Kolbudy. Warunkiem uczestnictwa jest samodzielnie założenie i pielęgnacja zgłoszonego do konkursu ogrodu.

Szczegółowy regulamin konkursu zamieszczony jest poniżej. Dodatkowo możecie go Państwo znaleźć pod tym linkiem: https://www.easypaste.org/file/eNzlmp4s/RegulaminKonkursOgrodVer3.pdf?lang=pl

Zapraszam do uczestnictwa. Przewidzieliśmy bardzo atrakcyjne nagrody.

 

Autorka tekstu: Grażyna Ziemiańska, Kolbudy.

 

Krzysztof Suchocki
Krzysztof Suchocki
Mieszkaniec Gminy Kolbudy tel.: 505 094 699, e-mail: krzysztof.suchocki@wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *