Jaka gmina po wyborach?

Nasza decyzja o poparciu Roberta Aszyka w II turze wyborów wywołała w Internecie burzę hejtu, a skierowany był on głównie pod adresem Krzysztofa Suchockiego.

Wiedzieliśmy, że hejt jest elementem polskiej rzeczywistości, ale że może on przybrać taką skalę w małej gminie, już nie. Zapewne to nie rozczarowani wyborcy są jego autorami, ale na tym poziomie dyskusji nie zamierzamy prowadzić. Odbieramy to jako element wojny polsko – polskiej, która trwa nie od dzisiaj i uważamy, że najwyższy czas to zmienić. Sami Państwo mogliście zauważyć, że nasz Komitet Wyborczy Kolbudy 24 nie atakował w tej kampanii nikogo. Społeczeństwo w tych wyborach pokazało, że nie zamierza dać zdecydowanej przewagi żadnej ze stron sporu i to nie tylko w naszej gminie.

Po pierwszej turze wyborów stanęliśmy przed dylematem: czy poprzeć kogoś w drugiej turze, a jeśli tak, to kogo. Chęć rozmowy na temat programu wyborczego zgłosiła tylko jedna ze stron – Komitet Wyborczy Roberta Aszyka. Byliśmy zaskoczeni, ale podjęliśmy rozmowy, bo uważamy, że rozmawiać należy z każdym, nawet z tymi, z którymi nie we wszystkim się możemy się zgodzić. Niezwykle istotnym elementem w naszych rozmowach była kwestia zdecydowanej zmiany stylu działania przyszłego wójta. I tu otrzymaliśmy jednoznaczną odpowiedź Roberta Aszyka, który zadeklarował „nowe otwarcie” wspólnie z naszym komitetem. Analizując nasze programy wyborcze znaleźliśmy wiele punktów zbieżnych, czego efektem jest ustalona lista priorytetów w programie działania gminy.

Decyzję o podjęciu współpracy z Robertem Aszykiem podjęliśmy wspólnie. Każdy członek Komitetu Wyborczego Kolbudy 24 miał okazję przedstawić swoje zdanie na temat ewentualnej koalicji. Wszyscy byli za tym, by podjąć taką współpracę dla dobra gminy. Każdy był zdania, że czas już zakończyć spory, że nadszedł czas budowania.

Zawarte przez nas porozumienie zostało opublikowane i każdy zainteresowany może się z nim zapoznać. Porozumienie to daje gwarancję realizacji naszego programu wyborczego. Programu, na który wielu z Państwa głosowało. Nasz cel się nie zmienił. Chcemy zmian w gminie. Chcemy jawności, transparentności, otwartości, obywatelskości. Nie osiągniemy tego sami, ale możemy w koalicji – na mocy zawartego przez nas porozumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *