Jak Wójt Gminy Kolbudy „pomagał” dla GKS Kowale

W Gminie Kolbudy działa sporo stowarzyszeń ale chyba żadne nie tak prężnie jak Stowarzyszenie Gminny Klub Sportowy Kowale. Te funkcjonuje już od 25 lat. Jego celem jest wychowanie dzieci poprzez sport. Obecnie w stowarzyszeniu trenuje 120 juniorów i 30 seniorów. To pozwala na grę pierwszej drużyny w IV Lidze Pomorskiej, zaś jej zapleczu na grę w klasie rozgrywkowej B.

W stowarzyszeniu tym prężnie działają także trenerzy. To dzięki ich pracy, poświęceniu i  zaangażowaniu młodzież może walczyć o możliwość gry w przyszłym sezonie rozgrywkowym w I Ligach Wojewódzkich.

Jeszcze niedawno wydawało się, że to stowarzyszenie czeka świetlana przyszłość. Jego trzon stanowią osoby zamieszkujące w Kowalach. Nowy Wójt Gminy Kolbudy, Andrzej Chruścicki, jest także mieszkańcem Kowal. Co się więc takiego stało ?

Według Prezesa Klubu GKS Kowale pierwszym niepokojącym znakiem zwiastującym dziwne zmiany było powstanie Akademii Sportowej GKS Kowale. Sztandarowy pomysł obecnego wójta podnoszony w jego kampanii wyborczej. Powstaje zatem nowe stowarzyszenie nie mające  zawodników do gry pod swoimi sztandarami. Co więc robi ? Próbuje przejąć zawodników grających do tej pory w GKS Kowale. Konsekwencją takiego posunięcia mogło być wykluczenie młodych zawodników z gry w swoich ligach do końca rozgrywek. Dziwnym trafem GKS Kowale stracił także dofinansowanie w 2019 roku na prowadzenie swojej działalności. Powodem nieprzyznania dofinansowania miały być braki formalne wniosku. Do ich powstania przyczynili się walnie trenerzy zatrudnieni przez Urząd Gminy w Kolbudach. Dziwne, prawda ? Jakiś taki dziwny zbieg okoliczności. Po prostu przypadek.

Zwrotów „akcji” w sprawie tego stowarzyszenia jest bardzo dużo. Od razu nasuwa się pytanie: O co w tym wszystkim chodzi ? O upadek 25-letniego GKS Kowale ?

Czytelnikom tego wpisu polecam lekturę listu otwartego do Wójta Gminy Kolbudy, Andrzeja Chruścickiego, który zamieściłem poniżej. Jego autorem jest Prezes Klubu GKS Kowale, Pan Artur Hanusyk.

 

Nowy wójt. „Dobra zmiana”. Brak kompetencji. Brak organizacji. Chaos.

 

 

Krzysztof Suchocki
Krzysztof Suchocki
Mieszkaniec Gminy Kolbudy tel.: 505 094 699, e-mail: krzysztof.suchocki@wp.pl

39 Komentarze

 1. prv pisze:

  Proszę przedstawić powiązania Zarzadu Stowarzyszenie Gminny Klub Sportowy Kowale z byłym wójtem oraz sposób finansowania Stowarzyszenia oraz redystrybucji finansów, a sprawa stanie się być moze jasniejsza i bardzie j kolorowa. Artykuł tendencyjny i jednostronny – słabe dziennikarstwo.

  • trener pisze:

   Powiązania byłego Wójta z GKS Kowale są chyba jasne był oddanym kibicem tego klubu dlatego dawał im tyle samo co dla GKS Kolbudy, sprawa sposobu finansowania to na pewno sprawa publiczna i można zajrzeć w księgi, jeśli zaś chodzi o o tendencje to widać czarno na białym że ten nowy Pan pomimo że jest z Kowali koryto woli postawić blisko urzędu czyli w GKS Kolbudy ale czy na pewno mu coś z tego skapnie wątpliwe,jeśli chodzi o boisko w Kowalach wieść niesie że kręcą się już geodeci i na części boiska powstanie sklep.

 2. Kowale pisze:

  Proszę przedstawić niejasne powiązania Wójta z Zarządem GKS Kolbudy! Czy zmiany jakie zaszły w finansowaniu klubów nie zdają się jasno prezentować, którędy są wyprowadzane pieniądze publiczne? Komu zależy na budowaniu struktur opartych na kolesiostwie służących do wyciągania pieniędzy przez podstawione osoby? Czy sąsiedzi, koledzy i inni bliscy otoczenia Wójta to odpowiednie osoby do zarządzania pieniędzmi przez niego przyznawanymi w dotacjach? Kto będzie beneficjentem urządzonego na koszt gminy klubu seniora jeśli będzie służył do prowadzenia komercyjnej działalności przez sąsiadkę Wójta? Czy to możliwe, że Wójt oddaje gminne boisko do zarządzania klubowi GKS Kolbudy a ten dostając dotację na utrzymanie boiska opłaca lewymi fakturami kolegów i dodatkowo nie udostępnia komercyjnie innym boiska? Czy to nie jest nadużycie? Czy to nie wygląda na budowanie układu korupcyjnego? Jeśli odpowiemy sobie na te pytania sprawa powinna wydawać się oczywista. Wątków związanych z powiązanymi działaniami władz gminy oraz klubu GKS Kolbudy zapewne jest znacznie więcej i z pewnością w końcu sprawą zainteresują się odpowiednie służby.

 3. Krzysztof Bartoszuk pisze:

  Panie Redaktorze,

  w pana artykule obraża pan mnie i kolegów trenerów, nikt z nas nie przyczynił się ani trochę ani „walnie” do braków formalnych klubu GKS Kowale.
  Jeżeli chce pan być bezstronny, proszę zanim coś pan napisze zapytać osoby o których pan pisze – na tym chyba polega dziennikarstwo ?
  Aby ułatwić panu jakże cięzką pracę podaję swój numer telefonu, chętnie odpowiem na pana pytania.

  Co do listu – wiem, że pan go nie pisał, ale skoro już pojawił się w pana serwisie to chcę żebym pan wiedział, że list pana Hanusyka jest jednym wielkim kłamstem z masą nieprawdziwych informacji.

  Życzę miłego dnia

  Krzysztof Bartoszuk, GKS Kowale r. 2007/2008, 501-453-552

  • Kibic pisze:

   Uderz w stół a nożyce się odezwą. Pierwszy wywołany do tablicy się stawił. Kto zatem przyczynił się do powstania tych braków? Czy to oby nie urzędnicy ci sami, którzy postanowili współpracować z trenerami? Z jakiego powodu tak się stało i co to miało na celu. Sprawa szyta grubymi nićmi i tyle.
   Nie podoba mi się to. Widać, że ktoś tu realizuje osobiste cele tylko dlaczego tak bezczelnie i kosztem dzieci?

 4. Prezes pisze:

  Panie Trenerze może zechce Pan zorganizować spotkanie w którym Ja Prezes GKS Kowale Artur Hanusyk przedstawię dowody na nie wywiązywanie się pana z obowiązków które ma Pan wobec Klubu GKS Kowale i zanim zacznie Pan nazywać mnie kłamcą zastanowi się nad sobą. Klub prowadzony przez obecny zarząd pod moim kierownictwem mogę poddać pełnej kontroli i zapewniam wszystkich że jest prowadzony bez zarzutu. Panie Krzysztofie obaj wiemy gdzie leży prawda i zapewniam wszystkich że rozliczymy każdą złotówkę w tym klubie zanim zostanie całkowicie zlikwidowany do czego Pana osoba się przyczynia. pozdrawiam Artur Hanusyk Prezes GKS Kowale

 5. Mieszkaniec pisze:

  Moim zdaniem z tego artykułu wynika, że doszło do poświadczenia nieprawdy przez Prezesa Akademii Sportowej GKS Kowale we wniosku o przyznanie dotacji z Urzędu Gminy podając nieprawdziwe dane dot. zawodników. Stąd sprawa nadaje się do prokuratury za składanie fałszywych oświadczeń a Gmina chyba nie powinna przyznać dotacji nowo powstałej Akademii, która nie miała zawodników. Za co i nowy Wójt powinien polecieć. Gdzie jest kontrola?!!!!

 6. wiesław pisze:

  No to mamy kolejny hit Pana Wójta najpierw basen teraz GMINNY KLUB SPORTOWY KOWALE. Wszyscy sympatycy sportu w Gminie a w szczególności piłki nożnej wiedzą że za wszystkim co związane z Gminną piłką stoi znany nam we wcześniejszej opowieści obywatel GBUREK. Wójt nie ma zielonego pojęcia o sporcie dlatego dał wolną rękę GBURKOWI. Proszę się cofnąć kilka lat wcześniej jak funkcjonowało stowarzyszenie GTS KOLBUDY później nazwa GKS KOLBUDY , ostatnie 10-lecie brak sponsorów spowodowane brakiem zaufania dla tego obywatela, kolejna rzecz gdzie są wychowankowie. W sezonie 2018/19 najstarsi juniorzy wygrywają ligę i gdzie oni są ; jeden próbuje grać 5-10min w meczu pierwszej drużyny, jest drużyna rezerw A-klasa tam chociaż dwa lata temu można było oglądać ludzi z gminy a teraz wszystko „goście z Gdańska” . Efekt końcowy zagrożenie spadkiem pierwszej drużyny z IV ligi. I to jest problem Pana Wójta jak to może być że klub z jego „RODZINNEJ” dzielnicy KOWALE może lepiej funkcjonować, począwszy od grup młodzieżowych do grup seniorskim IV liga i drużyna rezerw B-klasa stworzona właśnie dla wychowanków klubu którzy ukończyli wiek 17 lat. Na końcu gratulacje dla Pana Wójta – dla człowieka z takim wykształceniem który daje się MANIPULOWAĆ GBURKOWI jeszcze trochę a wywiozą go na taczce.

 7. Rodzic pisze:

  Panie Prezesie.

  Plany finansowania sportu były nakreślone przez kandydata na wójta, Pana Chruścickiego już w kampanii wyborczej. Chciał postawić na rozwój sportu młodzieżowego. Nie jest tajemnicą, że dotacja z gminy udzielana przez poprzedniego wójta dla GKS KOWALE szła tylko na seniorów, natomiast juniorzy nic z tego nie mieli, wręcz musili dopłacać, tzw koszty księgowości itp. Z kolei były prezes GKS KOWALE miał problem z rozliczeniem się w drugą stronę, czyli z wplat sponsorów i wpłat z 1%. Taki układ trwał przez lata. Reasumując to rodzice finansowali i finansują drużyny juniorskie. Z nowym wójtem otworzyła szansa na dofinansowanie przez gminę sportu dziecięcego, za starego wojta nie skapnęło nic., przynajmniej w tym sensie, że klub dotację brał, ale dziwciakom nic nie dawał. Takie są fakty szanowny Panie Prezesie. Tu trzeba też wspomnieć politykę Pana poprzednika, który w kampanii wyborczej opowiadał się za kontrkandydatem Pana Chruścickiego, agitował na zebraniach z rodzicami, zapraszał tego kandydata i kandydatki na radne, wciskał ich ulotki. Co więcej, na zebraniu z rodzicami juniorów z GKSu trzasnął drzwiami przed nosem Panu Chruścickiemu, który na to zebranie chciał wejść. Potraktował go oględnie mówiąc nie fajnie, może nawet upokorzył. Jak się jednak okazało postawił nie na tego konia, bo to nie Pan Aszyk, a Pan Chruścicki wygrał wybory. I nagle w GKS konsternacja, prezes rezygnuje, pojawia się Pan, a dotacji z gminy w tym roku nie ma. Czy jest Pan, szanowny Panie Prezesie sam sobie, bez rzucania oskareżeń na trenerów grup młodzieżowych odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się dzieje? Czy Pan w ogóle rozumie zaistniałą sytuację i czy Pan rozumie swoje znaczenie w tym klubie, który jest zarządzany z tylnego fotela? Niech Pan zorbi rachunek sumienia i odpowie sobie na te pytania. Historia i sposób zarządzania tym klubem przez ostatnie lata nie daje świetlanych perspektyw na przyszłość, mimo zaangażowania zarówno obecnych władz klubu, sponsorów czy rodziców juniorów, nie mówiąc o piłkarzach seniorach, którym pewnie niedobrze się robi, patrząc na to wszystko. Zabrakło dyplomacji i ogłady ze strony pańskiego poprzednika, proszę zatem Pana, aby nie szedł Pan tą samą drogą. Wydaje się Pan być osobą na poziomie, co oczywiście nie jest trudne przy pańskim poprzedniku. Apeluję więc o umiar i większą dozę roztropności i dyplomacji. Takimi działaniami, jak listy otwarte i oskarżycielskie wpisy na portalach wobec trenerów, sympatii władz, kibiców i rodziców juniorów Pan sobie nie zyska. Niech Pan to sobie uświadomi, że to właśnie Ci trenerzy, za niezbyt wielkie wynagrodzenie tyrają cały rok z dzieciakami. To oni biorą na siebie naukę rzemiosła piłkarskiego, załatwianie obiektów, organizację turniejów czy rozgrywek ligowych, nie raz kosztem własnego czsu, który mogliby poświęcić rodzinie. Tym bardziej boli deprecjonowanie ich dokonań i roli. Wiecej pokory Panie Prezesie.

 8. mieszkaniec Kowal pisze:

  Panie Rodzic, czy jak Pan się zwie pseudo trenerze. Byłem również na tym spotkaniu z rodzicami i wszyscy uczestniczący ok. 30 osób w tym spotkaniu widzieli że na tym spotkaniu faktycznie miało miejsce zamknięcie drzwi przed jedną osobą ale to nie był Pan Chruścicki tylko BYŁY radny Gminy Kolbudy (były listonosz z Kolbud) który chciał ingerować w sprawy stowarzyszenia. Dlatego jedno mnie zastanawia dlaczego Pan tak wchodzi w tyłek obecnemu wójtowi wszędzie rozpisując się że jest to taki wspaniały człowiek i dobroczyńca na rzecz dzieci. Dla mnie jest to oczywiste tylko pod jednym kątem, „”będziesz mu wchodził w tyłek a kontraktów dla swojej firmy projektowej będzie więcej””. Sposób działania Pana w Akademii jest żenujący i nie spowoduje to osiągnięciem przywilejów u Pana Wójta Chruścickiego w postaci otrzymywania dalszych zleceń dla własnej firmy projektowej. TO SIĘ NIEDŁUGO SKOŃCZY.

  • Rodzic pisze:

   Panie mieszkańcu Kowal. Musi Pan mnie z kimś mylić, pisząc o projektach i zleceniach. Też mógłbym gdybać kim Pan jest i w jakiej roli wystapił Pan na tym zebraniu, ale pewności nie mam, to nie będę snuł wizji. Na to zebranie nie zostały wpuszczone 2 osoby, między innymi Pan Chruścicki, a druga byc może jak Pan pisze. Ja po prostu przedstawiłem sytuacje, zgodnie z moją wiedzą. Tak niestety zarzadzaniem klubem GKS Kowale wygladało i teraz prezes i zarząd ponoszą tego konsekwencje. A z mojej perspektywy jako rodzica młodego piłkarza interesuje finansowanie sportu mlodzieżowego, czego podkreślm nie robi GKS Kowale, bo całą dotację przezacza na seniorów. Chętnie natomiast korzysta z drużyn juniorskich jako warunku do licencji do gry w IV lidze, jak rownież chwalenia sie ilu to piłkarzy szkoli i jak są elegancko ubrani i wyposażeni. Tylko ja się pytam, za czyje pieniądze? Za pieniądze rodziców i dzięki staraniom trenerów o sponsorów.

 9. kibic pisze:

  Z tego wszystkiego oba zespoły tracą a przede wszystkim traci Gmina przez Wójta, która uległ manipulacji. Szkoda starej drużyny GKS Kowale i dzieci, bo komuś zależało, aby dobry interes ze szkółką otworzyć a wszystko niby dla dobra dzieci. Ściema!!!!

 10. Zorientowany pisze:

  Panie „mieszkaniec Kowal”…przestań Pan pisać dyrdymały !!!

  A wracając do meritum sprawy to „Rodzic” ma rację i widać, że doskonale orientuje sie w temacie.

  GKS Kowale przez lata nie zrobiło NIC dla dzieci…kompletnie NIC. Wszystkie fundusze szły na drużynę seniorską a grupy mlodziezowe nie dostały ani grosza. Jest to tym bardziej niezrozumiałe..bo to ekipy juniorskie są bardziej potrzebne seniorom niż odwrotnie. Bez nich nie mozna byłoby grać na poziomie IV ligi.

  Możliwość uczestnictwa w licznych turniejach, wyposażenie sportowe..liczne zajęcia…to TYLKO i wyłącznie wynik ogromnego zaangażowania i poświęcenia ze strony trenerów!!!! oraz Rodziców…a nie Klubu…który mlodziez ma głęboko w d….

  Temat rzeka….

  A Pan Panie Prezesie…powiniem się Pan WSTYDZIĆ!!! Pana postawa jest żenująca.

 11. Obywatel pisze:

  Panie Rodzic oraz cała reszta biorących udział w debacie nie zdaje sobie sprawy, że tu nie chodzi o prezesów, wójtów czy trenerów. Jeśli nie zostanie udzielone wsparcie dla GKS Kowale to klub zostanie zlikwidowany. Dorobek 25 lat kszatałcenia piłkarzy i 4 liga przepadnie, przepadną sponsorzy, przepadnie boisko i cała reszta… bezpowrotnie.
  Powstanie twór, który te same pieniądze będzie pobierał od rodziców, dostanie pieniądze z gminy będzie pasł trenera i nic na tym w perspektywie 15 lat nikt nie zbuduje. Bez lig bez grania tylko kopanie. Jeśli na tym nam zależy to wybór jest prosty.
  Co do władz klubu to z tego co wiem zaszła zmiana. Jeśli ktoś ma coś na dawne władze albo ich nie lubi nie powinien obciążać osobistą urazą dorobku klubu i zrzeszonych w nim. Obecnie trwa walka o uratowanie klubu i próba naprawy sytuacji więc zamiast dobijać powinniśmy pomóc, żeby klub mógł być dumą Kowal i gminy Kolbudy a nie kołkiem w oku kilku trenerów, wójta i GKS Kolbudy. Ostatni gwizdek, weźcie to pod logiczną rozwagę

  • zorientowany pisze:

   Bzdury…..kompletne bzdury…;((
   Nieznajomość tematu…

   • Obywatel pisze:

    W sensie co jest kompletną bzdurą? 25 lat istnienia klubu ? Jego sukcesy i wychowankowie to bzdura? Może dla Was czyli układu, który chce to roznieść ale na pewno nie dla ludzi, którzy oddali cząstkę siebie. Bzdura to jest uniemożliwienie działania klubowi tylko dlatego, że nastąpiła zmiana na stołkach i ktoś kogoś nie lubi. Pytania brzmią PO CO? Dla kogo? Dlaczego? GKS Kowale ma przestać istnieć?

  • Obywatel 2 pisze:

   Całkowicie się z autorem zgadzam. Gdzie tu troska o pilkarzy klubu i dzieci?!!! Chodzi tylko o kasę bo przecież z tej dotacji żyją trenerzy i prezesi!!!! Dlatego powstała to nowa akademia dla kasy!!!

   • zorientowany pisze:

    ;;;)))…generalnie szkoda komentować tą wypowiedź. Kompletna nieznajomość materii:(((

    Ps. rozumiem, że żyje Pan w przekonaniu..że trenerzy, przede wszystkim trenerzy grup mlodzieżiwych mają podpisane lukratywne kontrakty..zarabiają kupę kasy..i teraz im się ukróciło..i dlatego powstała akademia??:)))

    Koń by się uśmiał…;)))

    • Obywatel 2 pisze:

     A na co ta dotacja z gminy trafia? Na pilki? Do jazdy dzieciakow na boisko? Kolonie? Stroje? No pytam sie na no?! A „trenerzy” to co robia to za darmo?!!! Nie badzcie smieszni!!! Kasa sie kreci a nowemu prezesowi szkolki tez cos kapnie;)

     • zorientowany pisze:

      Chłopie..nie masz pojecia o czym piszesz!!!!

      Drużyny jr nie dostały i nie dostają żadnej zł…żadnej!!!!

      Wszystko to co posiadają to wynik „własnej” pracy…pracy trenerów i Rodziców. To Rodzice i trenerzy szukają sponsorów…aby kupić stroje…ortaliony…generalnie podstawową odzież do gry..podstawowy sprzęt. To Rodzice finansują większość rzeczy. Klub NIC nie daje i nie dawał.
      Czy Ty to rozumiesz ..czy jednak ciezko przyswoić tą dozę podstawowych wiadomości?

      Wypłaty dla trenerów???;)))) Wstyd o takich kwotach pisać….nie starcza na paliwo na dojazd. Taka jest rzeczywistość…więc zejdź człowieku na ziemię…bo nie masz elementarnej wiedzy.

 12. Szarak pisze:

  Super GKS Kowale do likwidacji, łodzie z przystani już spakowane jadą do nowych właścicieli Wake sprzedany, przystań zarządzana przez firmę komercyjną , basenu nie będzie, boisko w Kolbudach oddane GKS Kolbudy, gdzieś miało być boisko a chyba koło Nowaka też wstrzymane, a na Orlenie na Kowalach słyszałem że obok ma być sklep i zajmie cześć terenu boiska czy te wszystkie wyborcze obietnice były w planach bo dosyć szybko się realizują.Na 200 dni Wójta możemy już nie mieć asfaltu bo też z braku kasy go zwiną.

 13. zorientowany pisze:

  A kto uniemożliwia działanie klubowi? Proszę powiedzieć, bo nie rozumiem.

  „Rodzic” napisał wiele na temat funkcjonowania klubu…na temat totalnej ignorancji władz klubu w stosunku do młodzieży, braku zainteresowania szloleniem grup juniorskich!!! W tym temacie można by było książkę napisać. Ludzie będący „blisko” doskonale wiedzą jak to wyglądało przez lata i wygląda.

  Pisze Pan o sukcesach…to nalezaloby wspomnieć o sukcasach grup juniorskich..znakomitych lokatach w turniejach lokalnych, regionalnych i ogólnokrajowych….i niech mi Pan wierzy…. klub w tym zakresie nie zrobił nic, w niczym nie pomógł!!!! Tylko dzięki pasji…zaangażowaniu trenerów…w głownej mierze trenera……..realbym stała się rywalizacja o medalowe miejsca z Lechią, Gedanią, Jaguarem….itd.

  Generalnie..to nie jest temat na net..ale mozna byłoby dużo napisać …niestety negatywnego..

 14. mieszkaniec Kowal pisze:

  ZORIENTOWANY. Płaczesz i zawsze ci mało. Jakbyś miał pojęcie na temat funkcjonowania- prowadzenia klubu (czyli drużyny seniorskiej i grup młodzieżowych) to możesz widzieć że klub GKS Kowale prawdopodobnie jest jedynym klubem na Pomorzu, który przez cały swój byt składki CZŁONKOWSKIE pozostawia do dyspozycji danej grupy. Mój syn grał w takim roczniku kilka lat jest to kwota ok. 2000-2500zł razy dwanaście. Więc prosty rachunek ile można za to kupić. Wynagrodzenie trenera plus opłata transportu na mecze opłaca Gmina ta kwota zdecydowanie przewyższa kwotę która była osobno przeznaczana na grupę seniorską. Te dotację celowo przeznaczano osobno żeby nie było kombinacji. Teraz cwaniaczku pokaż mi inny klub który przekazuje składki członkowskie na dyspozycje danej grupy. Wszędzie jest tak że składki przeznaczane są na funkcjonowanie klubu, dziwne jest że w innych klubach trenerzy i rodzice nie pytają się na co to jest przeznaczane po prostu są to SKŁADKI CZŁONKOWSKIE. Trenerzy mają zajmować się trenowaniem a rodzice oglądać swoje pociechy podczas rozgrywek. Ale jeżeli trener dysponuje taką kasą to pokusy są duże dlatego człowiek się zastanawia lepiej otworzyć swoje żeby nikt nie mógł mnie kontrolować, czego efektem w powstałej Akademii na dzień dobry podwyższają składki. Wynagrodzenie trenera opiewa w granicach 1200-1500zł na rękę (cztery jednostki tygodniowo co daje ok.32 godziny miesięcznie) więc jeżeli to jest mało to proponuje zmienić zamiłowanie na pracę w stoczni tam teraz można zarobić ok.10000zł Do tego wszystkiego można doliczyć jeszcze wpłaty sponsorskie z danych grup które również zostają w grupie i zakup sprzętu do trenowania zakupione przez Gminę. Sumując jeżeli taki trener ma do dyspozycji ok.40 000zł rocznie i wynagrodzenie 18 000zł (plus premię za organizacje turnieju) rocznie to faktycznie MAŁO. Jeżeli te warunki nie pasuje to zawsze można zamienić na inne kluby np. Gedania,Jaguar, Pruszcz a nawet Lechia tam z pewnością „JEST LEPIEJ'” i zawsze trzeba pamiętać jedno taki trener nie robi tego na siłę jeżeli jest mi źle to robię wypad i tyle. Także zorientowany do ciebie akurat powinno pasować nie zorientowany. Można również zapytać się każdego zawodnika który kończy swoją karierę – nawet tych co grali w EKSTRAKLASIE że największy hajc zarabia się na dzieciach(akademiach) bo rodzice zapłacą za swoje pociechy.

  • zorientowany pisze:

   Uśmiałem się na maksa. O czym ty człowieku piszesz? Zejdź na ziemię. Wynagrodzenie trenera na poziomie 1200-1500 zł?? Dobre:)) Chyba ci się kluby pomylily;)))

   Kalkulatorek odpaliłes i jakieś sumy z kapelusza zapuszczasz, które nijak mają sie do rzeczywistości. Blade masz jednak pojecie..bardzo blade…:(((

   Zakup sprzętu…zakup strojów…opłaty wpisowe za uczestnictwo w turniejach…wynajem boisk..hali..zajęcia dodatkowe to wszystko kosztuje…no…ale pewnie wg takiego „Janusza” jak ty….gmina pewnie płaci..albo sam prezes ze swoich;))))

  • Rodzic pisze:

   Ale się uśmiałem….
   Wez kalkulator i policz raz jeszcze…
   Albo ja Ci policze…
   Składki
   24 chłopców x 70 zł = 1680 zł

   Wydatki
   Sędzia plus opieka medyczna ( 2 x w miesiacu ) 300 zł
   Wynajem boisk czy hal ( zimą ) – 700 – 800 zł
   Zajecia dodatkowe ( aerobik, basen, gimnastyka ) – 400 zł
   Pensja drugiego trenera – ??? Nie ma z czego…

   Powodzenia hejterzy.

  • Rodzic pisze:

   Mieszkańcu Kowal. Bronisz GKSu i bardzo dobrze, tylko czemu atakujesz tych, którzy bronią trenerów swoich dzieciaków przed bezpodstawnymi zarzutami obecnego Prezesa. Napisz konkretnie kto trenowal Twojego syna to zapytamy jaki miał angaż i ile kasy zarabiał w klubie. Zapytamy ile z tych łaskawie „oddawanych” składek wydawał na funkcjonowanie drużyny, a ile mu zostawało, Rozumiem, ze tak sowicie oplacał go poprzedni Prezes GKSu. Tylko skoro znasz, sutuację, to chyba dobrze wiesz kto odpowiada za obecną dramatyczną sytuację w klubie i czemu nie ma kasy.

 15. RODZIC 1 pisze:

  Ale jazda. Mam tylko jedno pytanie, ja płacę składkę i jeżeli moje dziecko jedzie na turniej wtedy dopłacam za wpisowe dla danego turnieju. To w innych grupach jest inaczej ? Pozdrawiam.

 16. Szarak pisze:

  Wszystko powoli się układa skąd taka niechęć i czemu nagle taki skok na kasę koledzy Pana Wójta z Akademii Piłkarskiej nie tylko chcieli przejąć GKS Kowale ale teraz będą budować plac zabaw na Kowalach dotacja już poszła całe 122. 000 i nagle w oczach ludzi będą wielkimi dobroczyńcami w oczach ludzi, szybka zmiana a raczej dobra zmiana co jeszcze dostanie w prezencie firma prezesa tej akademii Artura Jażdzewskiego od Gminy medal za gospodarność za pieniądze podatników.

 17. Mieszkaniec Kowal pisze:

  Szkoda gadać!!!!!!

  Że też nowy Wójt dał się tak łatwo zmanipulować!!!!!!!! Mieszkańcy Kowal mu tego nie wybaczą!!!!!!! Widać że nie ma pojęcia jak decyzje podejmować dobre dla mieszkańców!

  Rozwalić 25-letni KLUB piłkarski?!! Gdzie tu rozsądek!!!!!! A te dotacje dla nowego tworu dopiero w organizacji powinna zbadać prokuratora bo to czysty przewał!!!!!!!

  Trenerzy też nadają się do wymiany skoro kopią dołki pod starym klubem w którym jeszcze pracują!!!!!!!!!
  Świństwo!!!!!!!!!!!!!!! To jest skok na kasę zamiast się dogadać z nowym prezesem klubu!!!!!!!!!!!!!

 18. Przyjezdny pisze:

  Nowa Akademia już trzepie kaskę dostali dotację z Trzech Krajobrazów 122 .000 i będą budować plac zabaw w Kowalach a Gmina dała im na to teren i ktoś mi tu powie że nie chodzi o układy i pieniądze .Trenerzy będą stawiać piaskownice ,naprawdę dobra zmiana w tej Gminie dla niektórych radosna bo w rok się ustawią a Prezes tej Akademii to zaprojektował,zdolny człowiek a o co chodzi temu Prezesowi GKS Kowale nie wzięli go do układu pewnie mu żal tyle kasy przeszło bokiem może za uczciwy chłopie jesteś i szansa przeszła obok zostaniesz niebawem Prezesem bez teki czyli klubu

  • Obywatel pisze:

   O no i super informacja. I juuuuuż zawiadomienie do prokuratury…. niech sprawdzą kto to wykona 😉

 19. Normalny pisze:

  Czytam i nie mogę się nadziwić skąd w Was tyle jadu… Prawdą jednak jest, że internet jest dla ludzi mądrych. Facet, Stowarzyszenie załatwiło z Unii pieniądze na plac zabaw – zamiast się cieszyć to hejt. Masakra. Całość idzie z funduszy europejskich, przecież tak jest napisane:

  https://trzykrajobrazy.pl/wp-content/uploads/2019/05/lista-zgodnych-lsr-17-2019.pdf

  A w związku z tym, że wybrano kilkudziesięciu beneficjentów to każdego będziecie obrażać ?

  Czekamy na plac zabaw !!! Brawo za ten ruch w naszej małej aglomeracji !!!

  • Dobra zmiana pisze:

   Słowo klucz załatwić a może tak prężnie działające stowarzyszenie w naszej Gminie załatwiło by boisko dla GKS Kowale bo jak czytam w liście bez układów w Gminie nie ma na to szans. Koryto jest tylko nie każdy może z niego jeść. A działaczom Gks Kowale radzę zmienić nazwę i wykreslic gminny z nazwy

  • Dobra zmiana pisze:

   A czy pan normalny wie że te pieniądze dostaje się po realizacji projektu i wiadomo skąd Akademia dostanie te pieniądze Czy to będzie pożyczka z Gminy? A co na to inne wioski.? Na Kowalach działa chyba już zorganizowana grupa przestępcza

   • Normalny pisze:

    Jestem przekonany, że wybrane Stowarzyszenie było pewne, że pani/pan pani/panie Dobra zmiana sfinansuje ten projekt, przecież tak bardzo się pan/pani w to angażuje. Mam nadzieję, że jednak sobie poradzą bez pani/pana a przy okazji życzę, aby rodzina w przyszłości skorzystała z placu zabaw. Powodzenia

 20. katarina pisze:

  panie Krzysztofie!moze Pan zobaczy jak sołtys sołectwa wsi Łapino zapuścił boisko?poprzedni sołtys wybudował z mieszkańcami wybudował a obecny zmarnował wszystko!były kiedyś siatki na bramki,piaskownica,ponoc kosiarka do koszenia.zmarnował wszystko!!!!najważniejszy jego sklep i stado pijakow pod nim!

 21. m pisze:

  Co to znaczy „pamagał dla…” ? W jakim języku Pan pisze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *